Edward McKinley

Z wiki.arst.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Edward McKinley
Prawdziwy Edward McKinley.png
Edward McKinley (2023)
Pełne imię i nazwisko Edward James McKinley
Data i miejsce urodzenia 2 listopada 1963
Prezydent Zjednoczonej Federacji
Okres od 16 września 2020
Przynależność polityczna (Niezależny)
Gubernator Tojdy
Okres od 11 grudnia 2019

do 16 września 2020

Przynależność polityczna Partia Wolności

Edward McKinley - federacyjny inwestor i polityk, gubernator Tojdy w latach 2019-2020, od 2020 roku prezydent Zjednoczonej Federacji.

Kariera polityczna

W 2016 roku utworzył Partię Wolności, z ramienia której wybrany został gubernatorem Tojdy w 2019 roku. W deklaracji programowej swojej partii umieścił manifest, sprzeciwiający się duopolowi partii Demokratycznej i Republikańskiej w Zjednoczonej Federacji. Deklaruje swoje olbrzymie przywiązanie do wolnego rynku, natomiast jest także zwolennikiem protekcjonizmu i ekspansjonizmu Zjednoczonej Federacji. Pomimo porażki w wyborach do Kongresu w 2017 roku, po kolejnych dwóch latach intensywnej kampanii, z wykorzystaniem jego zasobów materialnych, został gubernatorem Tojdy po zwycięstwie z Johnem Burrym w 2019.

Po zwycięskich wyborach Partia Wolności się rozpadła, lecz McKinley kontytuował kampanię wizerunkową i w 2020 roku dzięki opinii kandydata niezależnego, zwyciężył w wyborach prezydenckich z Donem Trumpetem.

Sprawa Arstoczki

Jako prezydent był ogromnym zwolennikiem przystąpienia Arstoczki do Federacji Kobrastanu, próbując tego dokonać w październiku 2020 roku, jednakże powstrzymał go Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. Wówczas zmienił politykę, uznając, że należy skoncentrować się na walce z wspólnym wrogiem: Federacją Kobrastanu.