Federacja Kolechii

Z wiki.arst.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Federacja Kolechii
Flaga Federacji Kolechii.png
Flaga Federacji Kolechii
Konstytucja (nieustanowiona)
Język urzędowy Język Kobrastański -Arstoczkański i Kolechiański
Stolica Lietzow (Tymczasowo)
Ustrój polityczny Republika Prezydencka (de facto)
Głowa państwa Prezydent Aleksiej Vilanov
Zastępca głowy państwa Wiceprezydent Vitalis Filipov
Waluta Kolechiański Kredyt (od 2023)
Domena internetowa fkol.tk (Testowa)
Hymn Międzynarodówka

Federacja Kolechii - Państwo federacyjne, znajdujące się w centrowschodniej części Wielkiej Wyspy. Tymczasową stolicą Federacji Kolechii jest Lietzow.

Historia

20 sierpnia 2022 roku Aleksiej Vilanov, wówczas jako gubernator Kolechii Północnej ogłosił wystąpienie z Federacji Kobrastanu i powstanie Federacji Kolechii - został jej tymczasowym prezydentem do czasu przeprowadzenia wolnych i demokratycznych wyborów na terenie całej Federacji Kobrastanu. Tego samego dnia do Federacji Kolechii dołączyła Republika Kobrastańska, której były gubernator - Vitalis Filipov - został tymczasowym wiceprezydentem tego kraju.

Przed utworzeniem Kolechii Aleksiej Vilanov aresztował ponadto Gloriusa Volatova, w celu powstrzymania wybuchu wojny domowej. Ostatecznie doszło do wybuchu konfliktu, który obecnie określa się mianem Sporu Kobrastańsko-Kolechiańskiego.

Grudzień 2022

W początkach jego istnienia spór objawiał się przeważająco działaniami wojennymi, które miały na celu opanowanie i podporządkowanie sobie jak największych terenów. Ostatecznie sytuacja na froncie ustabilizowała się w grudniu 2022 roku. W tym miesiącu Federacja Kolechii przejęła większość terenów średniozamieszkałych, natomiast Federacja Kobrastanu odbiła Yurko City, gdzie utworzyła tzw. twierdzę Jurkogradzką.

Federacja Kobrastanu przeprowadziła wówczas także atak na gospodarkę Kolechii, wykorzystując reformę walutową, przeprowadzaną przez Aleksieja Vilanova. Wymieniając miliardy pustych Kobrastańskich Kredytów na Kolechiańskie Kredyty doprowadzili do znacznego wzrostu inflacji i dewaluacji Kolechiańskiego Kredytu. Kiedy w listopadzie 2022 za 100 Kolechiańskich Kredytów można było kupić ok 21,3£, to w styczniu było to już zaledwie 2,3£; natomiast inflacja wzrosła do poziomu 21%.