Glorius Volatov

Z wiki.arst.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Glorius Volatov
GloriusVolatov.png
Glorius Volatov (2020)
Pełne imię i nazwisko Glorius Volatov
Data urodzenia 11 sierpnia 1991
Naczelnik Federacji Kobrastanu
Okres od 5 czerwca 2022

do 20 sierpnia 2022 (de facto)

Poprzednik Generał Volatov di Ravello
Gubernator Kolechii Północnej
Okres od 30 lipca 2021

do 5 czerwca 2022

Przynależność polityczna Narodowa Partia Kobrastanu
Prezydent Prezydenckiej Republiki Arstoczki
Okres od 26 listopada 2020

do 24 lipca 2021

Pierwsza dama (brak)
Gubernator Kobrastańskiej Republiki Arstoczki
Okres od 26 sieprnia 2020

do 3 listopada 2020

Przynależność polityczna Partia Wolność tkwi w SILE
Prezes Niezależnego Urzędowego Trybunału Rozporządzeń
Okres od 17 czerwca 2020

do 26 sierpnia 2020

Poprzednik (Stanowisko Utworzone)

Glorius Volatov - Kobrastański polityk, syn generała Volatova di Ravello od 5 czerwca 2022 roku naczelnik Federacji Kobrastanu.

Życiorys

Urodził się 11 sierpnia 1991 roku w nieznanym światu miejscu. Jego oficjalna biografia miała zostać opublikowana po przejęciu jego władzy w Federacji Kobrastanu jako nowy jej naczelnik. Mieszkańcy Kolechii mogli go lepiej poznać dopiero po przewrocie Vadima Volatova, kiedy został członkiem rządu.

Po upadku Vadima Volatova przeniósł się do Arstoczki, gdzie utworzył Partię WTWS, a następnie został gubernatorem tego kraju po przeprowadzeniu tzw. Afery Wywrotowej.

Gdy przeprowadzone zostało Referendum Listopadowe musiał zrezygnować ze swojej funkcji i postanowił w związku z tym kandydować w wyborach na prezydenta Arstoczki Północnej, które wygrał. 27 lipca 2021 roku jednakże przegrał wybory uzupełniające, które odbyły się po przeprowadzeniu plebiscytów na zachodnich terenach Prezydenckiej Republiki Arstoczki - prezydentem został Adam Łódzki.

Po porażce walczył z prezydentem Adamem Łódzkim o odzyskanie swojej prezydentury, jednakże bezskutecznie. Udało mu się jednak zdobyć posadę Gubernatora Kolechii Pólnocnej.

Naczelnik Federacji Kobrastanu

Po śmierci Volatova di Ravello przejął władzę w Kobrastanie po jednodniowej, tymczasowej prezydenturze oligarchy Aleksieja Vilanova. Jego rządy rozpoczęły się w sposób bardzo socjalistyczny - okroił wolnorynkowe reformy generała Volatova di Ravello z początku 2022 roku oraz wprowadził antyrynkową ustawę o podatku kolektywizacyjnym.

Przewrót Vilanova

20 sierpnia 2022 roku Glorius Volatov został de facto usunięty ze stanowiska przez fakt zakończenia istnienia Federacji Kobrastanu po wystąpieniu z niej wszystkich republik związkowych - Kolechii Północnej i Republiki Kobrastańskiej oraz powołaniu Federacji Kolechii przez wspomnianego wyżej Aleksieja Vilanova. 21 sierpnia poinformowano o jego aresztowaniu przez wojska Aleksieja Vilanova.