Przemysław Jeżyk

Z wiki.arst.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przemysław Jeżyk
Przemysław Jeżyk.png
Przemysław Jeżyk (2020)
Pełne imię i nazwisko Przemysław Jeżyk
Data i miejsce urodzenia 7 maja 1976, Nirsk
Prezes Rządu Arstoczki na uchodźstwie
Okres od 1 września 2020

do 15 listopada 2020

Przynależność polityczna Koalicja Wolność
Prezes Rządu III Republiki Arstoczki
Okres od 29 kwietnia 2020

do 26 sierpnia 2020 (de facto)

Przynależność polityczna Wyzwolenie Arstoczki

Przemysław Jeżyk - Arstoczkański polityk, były premier III Republiki Arstoczki.

Życiorys

Historia polityczna

Znana historia Przemysława Jeżyka rozpoczęła się w 2020 roku, kiedy rozpoczął swą karierę polityczną

W 2020 roku został wybrany senatorem Socjalistycznej Republiki Arstoczki. Jego kandydatura była kontrowersyjna, ponieważ był on domniemanym zabójcą Vadima Volatova, lidera partii rządzącej. W związku z tym zarzuty wobec niego były poważne, jednak nigdy nie zostały udowodnione.

W kwietniu 2020 roku stał się współtwórcą zmiany ustrojowej w Arstoczce, która doprowadziła do powstania III Republiki Arstoczki. Jego rola w tym procesie była kluczowa, gdyż jako założyciel Wyzwolenia Arstoczki posiadał znaczne poparcie obywateli kraju.

Pod koniec kwietnia 2020 roku został mianowany na stanowisko premiera III Republiki Arstoczki. Rządy jego były kontrowersyjne, zwłaszcza ze względu na podejrzenie współpracy z rodziną Volatovów - m.in. przez zgodę na

W sierpniu 2020 roku Przemysław Jeżyk zdecydował się na ucieczkę z Arstoczki przed Gloriusem Volatovem, bratem zabitego Vadima Volatova.

Afera finansowa

Po powrocie do kraju wyszła na jaw sprawa sprzedaży willi należącej do skarbu państwa generałowi Volatovowi di Ravello. Willa ta była cennym i prestiżowym obiektem, który był własnością państwa od wielu lat. W momencie, kiedy Jeżyk objął stanowisko premiera, zdecydował się sprzedać willę generałowi di Ravello za kwotę znacznie niższą niż jej rzeczywistą wartość.

Prawdopodobną teorią jest to, że Jeżyk sprzedał willę, aby uzyskać pieniądze i wpływy, które miały mu pomóc w utrzymaniu się na stanowisku premiera. Wiele osób uważa, że był to akt korupcji, który wprowadził kolejne zanieczyszczenie do już skorumpowanego środowiska politycznego Arstoczki.

Zwolennicy Jeżyka twierdzą zaś, że był on ofiarą okoliczności i że generał di Ravello był jedynym kupcem, który był w stanie wyłożyć tak wysoką cenę za willę.

Niezależnie od oceny, faktem pozostaje, że sprzedaż willi należącej do skarbu państwa generałowi Volatovowi di Ravello jest jednym z najbardziej skandalicznych wydarzeń w historii III Republiki Arstoczki i że Przemysław Jeżyk będzie zapamiętany jako jedna z postaci, która miała wpływ na tę sprawę.