Federacja Kobrastanu

Z wiki.arst.pl
(Przekierowano z Kobrastan)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
II Federacja Kobrastanu
Flaga Federacji Kobrastanu.jpg
Flaga Federacji Kobrastanu
Konstytucja Konstytucja II Federacji Kobrastanu
Język urzędowy Język Kobrastański -Arstoczkański i Kolechiański
Stolica Orvech Vonor
Ustrój polityczny Demokracja ludowa
Głowa państwa Naczelnik Glorius Volatov,

po. Grzegorz Żukow

Gubernatorzy Kobrastan: Grzegorz Żukow

Kolechia: Grigorij Dupuvkin

Waluta Kredyt Kobrastański (KK)
Domena internetowa fkob.uk.to, dawniej fkob.tk, kobr.tk
Hymn Niezłomna Federacja

II Federacja Kobrsatanu (Kobrastan; Federacja Kobrastanu) - Autorytarne państwo federacyjne, znajdujące się w centrowschodniej części Wielkiej Wyspy. Stolicą Federacji Kobrastanu jest Zachodnie Grestin.

Historia

Rozpad Socjalistycznej Republiki Kolechii

Upadek Socjalistycznej Republiki Kolechii nastąpił nagle w wyniku śmierci Vadima Volatova. Doprowadziło to do nagłego upadku rządu oraz wzajemnego wyniszczenia się środowisk Alexandra Volty i Wacława Lena, jak i ich samych, którzy w ciągu kilku dni wzajemnie się zamordowali.

Republika Kobrastańska

Po upadku Socjalistycznej Republiki Kolechii na terenach zachodnich, gdzie stacjonowały wojska pod dowództwem marszałka Volatova di Ravello powołano Republikę Kobrastańską, zaś tereny w okolicach Jurkogradu przez pierwszych kilka miesięcy istniały w formie Koleciańskiej Junty Wojskowej, utrzymującej w tajemnicy śmierć Vadima Volatova, która wcielona została przez Volatova di Ravello do utworzonej przez niego Federacji Kobrsatanu.

I Federacja Kobrastanu

Generał Volatov di Ravello zjednoczył terytoria pod swoim przywództwem, w tym przejął podstępem władzę w III Republice Arstoczki i Prezydenckiej Republice Arstoczki, wcielając je w struktury Federacji Kobrastanu. Jednak I Federacja Kobrastanu upadła po przeprowadzeniu tzw. Referendum Listopadowego, które miało miejsce 8 listopada 2020 roku. W wyniku referendum utworzono niepodległą Wolną Republikę Arstoczki, a głosujący w różnych rejonach opowiedzieli się za chęcią rozwiązania oraz pozostania w Federacji Kobrastanu.

II Federacja Kobrastanu

Po rozpadzie I Federacji Kobrastanu, Generał Volatov di Ravello zaangażował się w politykę i założył II Federację Kobrastanu, zostając jej naczelnikiem. Nowa federacja wprowadziła wiele reform mających na celu zmianę gospodarczego i społecznego kraju. W lutym 2022 roku wprowadzono tzw. Reformy Lutowe, które obejmowały dozwolenie posiadania broni, umożliwienie prowadzenia małej działalności gospodarczej oraz obniżenie podatków. Była to rezygnacja z gospodarki socjalistycznej i otwarcie na wolny rynek.

Jednym z kluczowych elementów II Federacji Kobrastanu było powstanie Strefy Ekonomicznej COBRA. Strefa ta zakładała wolny przepływ towarów i ludzi między państwami członkowskimi. Oprócz Federacji Kobrastanu do strefy dołączyła Antegryjska Republika Ludowo-Demokratyczna oraz częściowo Impor. Dzięki temu otwarciu na handel i współpracę gospodarczą, II Federacja Kobrastanu zyskała większą dynamikę rozwoju i zwiększyła swoją obecność na arenie międzynarodowej.

Rządy Gloriusa Volatova

Po śmierci Generała Volatova di Ravello, władzę w Federacji Kobrastanu objął jego syn, Glorius Volatov. Jego rządy były pełne kontrowersji i konfliktów. Spór między nim a ustanowionym przez niego gubernatorem Kolechii, Aleksiejem Vilanovem oraz Kobrsatanu, Vitalisem Filipovem, przybrał na sile. Glorius Volatov pragnął przywrócenia gospodarki socjalistycznej, podczas gdy Vilanov był zwolennikiem reform liberalnych, co doprowadziło do narastającego napięcia między nimi.

Wojna domowa

20 sierpnia 2022 roku gubernator Kolechii, Aleksiej Vilanov, ogłosił wystąpienie z Federacji Kobrastanu i powołanie Federacji Kolechii. To wydarzenie zapoczątkowało wojnę domową, która ogarnęła region. Konflikt ten objawił się działaniami wojennymi, próbą opanowania i podporządkowania sobie większych obszarów. W grudniu 2022 roku sytuacja na froncie ustabilizowała się, z Federacją Kolechii przejmującą większość terenów średniozamieszkałych, a Federacją Kobrastanu udaje się odbić Yurko City i tworzy tzw. twierdzę Jurkogradzką.

Wojna domowa przyniosła dalsze trudności dla Federacji Kobrastanu, takie jak wojny celne, próby reformy walutowej i wzajemna destabilizacja z Federacją Kolechii. W celu utrzymania kontroli nad sytuacją wewnętrzną, tymczasowym naczelnikiem państwa został marszałek Grzegorz Żukow. Przyszłość Federacji Kobrastanu pozostaje niepewna, a losy kraju wciąż są w rękach wojowników i polityków walczących o dominację i wpływy.