Anton Volatov

Z wiki.arst.pl
Wersja z dnia 23:38, 13 paź 2023 autorstwa Administracja (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Anton Volatov
Anton Volatov.png
Anton Volatov (2021)
Pełne imię i nazwisko Anton Volatov
Data urodzenia 7 lutego 1985
p.o. Prezydenta IV Republiki Arstoczki
Okres od 14 sierpnia 2023

do 23 sierpnia 2023

Marszałek Sejmu IV Republiki Arstoczki
Okres od 31 lipca 2023

do 23 sierpnia 2023

Wiceprezes Rządu IV Republiki Arstoczki
Okres od 15 kwietnia 2023

do 31 lipca 2023

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Okres od 15 kwietnia 2023

do 31 lipca 2023

Dyrektor Generalny UBWA
Okres od 9 stycznia 2022

do 26 kwietnia 2022

Przynależność polityczna Partia VOLATOV
Minsiter Pracy Kobrastańskiej Republiki Arstoczki
Okres od 26 sieprnia 2020

do 4 października 2020

Przynależność polityczna Partia Wolność tkwi w SILE

Anton Volatov (Właściwie Anton Hers) - kobrastański polityk, dyrektor Urzędu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Arstoczki w roku 2021, obecnie prezes Partii Postępu, wcześniej także prezes Partii VOLATOV oraz członek Partii WTWS.

Życiorys

Anton Hers urodził się w roku 1985 w miasteczku Rixendorf w Kolechii. Od dzieciństwa interesował się polityką, a już jako młody człowiek związał się z partią komunistyczną. W roku 2005 rozpoczął studia na Uniwersytecie Kolechijskim, gdzie poznał generała Volatova di Ravello. W 2008 roku dołączył do jego zespołu jako asystent, a już rok później został jego najbliższym współpracownikiem i doradcą.

W 2019 roku generał Volatov di Ravello objął stanowisko Marszałka Kolechii, a Anton Hers został jego zastępcą. W tym czasie zaczął on aktywnie uczestniczyć w tworzeniu polityki państwa i był odpowiedzialny za kontakty z innymi państwami i organizacjami międzynarodowymi. Jego działania przyczyniły się do rozwoju gospodarczego i politycznego Kolechii.

W tym samym roku Anton Hers zmienił swoje nazwisko na Volatov, co było symbolem jego przywiązania do generała i jego rodziny. Zapoczątkowało to także cały fenomen nazwiska Volatov, jako ichniejszego tytułu szlacheckiego.

W 2020 roku dołączył do partii WTWS. Dzięki przewrotowi, jaki partia ta dokonała tego samego roku, Volatov znalazł się w składzie rządu, jako Minister Pracy. Jednak po delegalizacji WTWS po przeprowadzeniu Referedum Listopadowego, Volatov postanowił założyć własną partię - Partię Volatov, która weszła w skład koalicji rządowej Zjednoczona Lewica.

Anton Volatov został zdymisjonowany z rządu w 2021 roku, po tym jak ujawniono aferę wywrotową, w której miał brać udział. Jego partia została również zdelegalizowana. Volatov jednak działał jednak dalej. W 2022 roku założył Partię Postępu, która udało się mu doprowadzić do uzyskania 8 mandatów w sejmie. Uniknął procesu przed Trybunałem Stanu, ponieważ w 2020 roku uzyskał mandat członka Zgromadzenia Konstytucyjnego. W ciągu ostatnich kilku lat swojej kariery politycznej, Volatov był jednym z najważniejszych postaci w Arstoczce, choć jego działania i decyzje były często kontrowersyjne i budziły wiele krytyki.

W 2023 roku dołączył on do koalicji rządowej, formującej I Rząd Maksymiliana Kolanko, zostając Wiceprezesem Rządu i ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dnia 31 lipca, podczas ostatniego posiedzenia sejmu przed wyborami prezydenckimi, został wybrany Marszałkiem Sejmu. Dnia 14 sierpnia z powodu próby zamachu na życie prezydenta Henryka Warsa, tymczasowo przejął jego obowiązki ze względu na stan zdrowia. Dnia 23 sierpnia został odwołany z funkcji Marszałka, wskutek czego przestał także zastępować prezydenta. Nie został przyjęty ponownie do rządu.