Angel von Braun

Z wiki.arst.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Angel Glorius von Braun
Angel von Braun.png
Angel Glorius von Braun (2017)
Pełne imię i nazwisko Angel Glorius von Braun
Data i miejsce urodzenia 19 kwietnia 1956,

Paradizna

Minister Sprawiedliwości
Okres od 15 kwietnia 2023

do 15 października 2023

Angel von Braun, wł. Angel Glorius von Braun - Arstoczkański polityk, królewski doradca Filipa VII, przewodniczący partii Królewscy - jej wielokrotny kandydat na prezydenta i premiera Arstoczki.

Życiorys

Życie prywatne

Angel von Braun urodził się 19 kwietnia1956 w dawnej szlacheckiej rodzinie o tradycjach politycznych. Po ukończeniu studiów w dziedzinie komunikacji społecznej i PR, rozpoczął karierę jako asystent w agencji PR. W ciągu kilkunastu lat zdobył doświadczenie i uznanie w branży, co pozwoliło mu objąć stanowisko w posiadłości króla Filipa VI. Po jego śmierci został głównym doradcą jego następcy - Filipa VII.

Kariera w służbie jego królewskiej mości

W roku 2017 von Braun znalazł się w centrum uwagi, kiedy przydzielone zostało mu zadanie zatuszowania afery prywatyzacji GNA S.A. Dzięki koneksjom uzyskanym podczas pracy w agencji PR dokonał tego, dzięki interwencji Adama Wernera - szefa Narodowej Rady Bezpieczeństwa i Kontroli.

Po ostatecznym wykryciu afery w roku 2019 jego zadaniem było zminimalizowanie szkód wizerunkowych i przywrócenie zaufania do rządu i króla. Zadanie swoje wykonał skutecznie, jednak w wyniku jego działań wiele osób uznało go za negatywnie wpływającego na rząd i króla.

Po odejściu Filipa VII z polityki został przez niego wyznaczony na nowego prezesa partii Królewscy.

Kariera polityczna

Pomimo wielokrotnego startu w wyborach nie udało mu się uzyskać żadnego stanowiska. W wyborach w 2019 roku zdobył 56 mandatów - ponad dwa razy mniej niż Filip VII.

Po przejęciu władzy w Arstoczce przez Vadima Volatova podejrzewany jest o bliską współpracę z rodziną Volatovów. To wówczas miała powstać umowa między nim, a generałem Volatovem di Ravello, wedle której przekazał mandaty zdobyte w 2020 roku przez Królewskich partii WTWS.

Po rozpadzie koalicji Przywrócimy Normalność, utworzył z Henrykiem Warsem koalicję Zjednoczona Prawica 2020/2021. Po ujawnieniu Afery Wywrotowej, w wyniku której utracił mandat poselski, odszedł ze Zjednoczonej Prawicy.

Od rozpoczęcia kampanii wyborczej przed wyborami w 2021 roku do wejścia w skład rządu w 2023 współtworzył Partię STOP wraz z Partią Przyszłości i Partią VOLATOV.

W 2023 wszedł w skład rządu Maksymiliana Kolanko, dzięki czemu stał się Ministrem Sprawiedliwości. Pełnił tę funkcję jednak zaledwie 6 miesięcy, gdyż nie został uwzględniony przy powoływaniu drugiego rządu Maksymiliana Kolanko i tworzeniu koalicji Nowa Arstoczka.